3 sposoby na sierść psa

wpis w: blog, Piesek, poradnikowo, Salon | 2

Walka z sierścią na kanapie. Zdaję sobie sprawę, że najskuteczniejszy sposób to brak czworonoga w domu lub zakaz wchodzenia na kanapę. Furminator i częste wyczesywanie pomagają i zmniejszają ilość gubionych kłaków.

 

Pokażę Wam trzy moje sposoby na pozbycie się sierści z kanapy.

 

1. Ściągaczka do mycia okien

Działa, chociaż jak widzicie słabo. Moczymy ściągaczkę pod bieżącą wodą i próbujemy złapać kłaki.

 2. Rękawica mamy Dextera

Wystarczy zmoczyć rękawicę wodą i przetrzeć powierzchnię, która jest pokryta sierścią. Przez długi czas ten sposób był moim ulubionym.

 3. Rękawica do sierści

Usuwa sierść, zbiera ją najlepiej (co widać), ale późniejsze czyszczenie samej rękawicy to jej wada. Ciężko się pozbyć włosów (próbowałam wodą, papierem, ręką, ciężko idzie).

 Znacie jeszcze jakieś sposoby na szybkie pozbycie się sierści?

Facebooktwittergoogle_plus
  • nulca

    mam tę czerwoną rękawicę do usuwania kłaków z kota. Faktycznie działa nawet nieźle ale potem trzeba się nakombinować z jej czyszczeniem 🙂 u mnie też Furminator pomaga, ale musiałabym częściej czesać koty żeby nie mieć problemu sierściowego. Niestety nie mam żadnych trików, ale może ktoś pomoże 🙂

  • anka

    dobry sposób to rolka czyszcząca (taka do ubrań) albo po prostu owinięcie dłoni taśmą klejącą. sierść dobrze się zbiera, no i później nie trzeba nic czyścić, wystarczy wyrzucić. ale to też rozwiązanie raczej punktowe, bo jednak kanapa ma dużą powierzchnię.