Co zabrać do szpitala na poród?

wpis w: blog, ciąża, dziecko, Pokój Dziecięcy | 0
Co włożyć do szpitalnej torby?

Jako teoretyk (przede mną jeszcze zajęcia w szkole rodzenia i mój pierwszy poród) i osoba lubiąca wiedzieć, pierwsze na co poświęciłam czas, to lektura Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem. Jak już iść rodzić, to przynajmniej wiedzieć, do czego mamy prawo.

Druga sprawa to wybór szpitala
Kilka miesięcy temu zajrzałam na www.gdzierodzic.info (stronę polecała Kasia Bosacka w O Matko!) i to co zobaczyłam nie napawa optymizmem:

poród.jpg

Wybór między 3 szpitalami, 2 średniaki, jeden już teraz wiadomo, że nie ma znieczulenia (Zaspa), naciskają na karmienie piersią (do tego stopnia, że dziewczyny posuwają się do podkradania butelek i karmienia mm, gdy nikt nie widzi – aktualna info z forum młodych trójmiejskich matek) i że wyczerpał się gaz rozweselający na ten rok (Zaspa), drugi, gdzie ponad 50% babeczkom nacinają krocze (Wojewódzki). Trzeci to miejsce, gdzie preferują cc i najczęściej odsyłają do pozostałych dwóch, bo nie ma miejsc.
Także jak widzicie żaden to wybór, wybierać między złym a średniakami.

*I trzecia to torba*
Przejrzałam pinger pod kątem wyprawek do szpitala i znalazłam m.in.:
arkanaurody2012.pinger.pl/m/18346417,
magda785.pinger.pl/m/17914218,
kateinthekitchen.pinger.pl/(…)torby-do-szpitala…(+kateinthekitchen.pinger.pl/m/18545976),
aquila.pinger.pl/m/6618615,
kati69.pinger.pl/m/14186407,
judkoz.pinger.pl/a/2013/3/7/
i pozapingerowo wielką listę
www.rodzicpoludzku.pl/(…)Torba-do-szpitala.html….

 

Odnoszę wrażenie, że taka bardzo duża i ekstra wyposażona torba ma być chyba uspokajaczem psychicznym dla przyszłej mamy. Przecież jeżeli czegoś zabraknie, to rodzina szybko dowiezie, apteki są otwarte 24h a już w razie problemów pomoże szpital (coś tam mają?).