Edu Park w Gdańsku

wpis w: blog, Poza domem | 6

W sobotę wybraliśmy się na zajęcia przedszkolne z Pawłem, a trafiliśmy do Edu Parku.

 

Znalazłam w necie informację, że w każdą sobotę w Edu Przedszkolu, w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, odbywają się warsztaty dla maluchów z rodzicami. Poszliśmy, szukaliśmy, pukaliśmy do drzwi – niestety nikt nie wiedział o żadnych zajęciach.

IMG_8322 (Kopiowanie)

 

 

150 metrów dalej znajduje się Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży GPNT – Edu Park. Poszliśmy podpytać, może to tam przeprowadzane są zajęcia dla dzieci.

 

 

Jednak nie, zajęcia miały miejsce, należało odnaleźć schowany wśród dziecięcych rysunków domofon, nie pukać w drzwi. Nic straconego, zajęcia są co sobotę (15zł/60 minut). Jeszcze tam trafimy. W Edu Parku miłe panie zaproponowały nam odwiedzenie wystawy interaktywnej (jeżeli macie dziecko od 4-6 lat, to w soboty odbywają się tu zajęcia). Czemu nie?

 

Koszt

– 5zł/osobę dorosłą, Paweł za darmo

 

I jak?

Coś jak małe Centrum Kopernik. Tylko światło słabe do robienia zdjęć.

IMG_8400 (Kopiowanie)

 

IMG_8373 (Kopiowanie)

 

IMG_8408 (Kopiowanie)

 

A konkretniej – 5 bloków tematycznych

1. Akustyka

Muzyczna podłoga, wędrujący w tubie głos, organy do grania i znienawidzony budzik w próżni.

IMG_8381 (Kopiowanie)

 

2. Mechanika

Jak zrobić most bez cementu, czy łatwo ułożyć mozaikę, ciężar worków treningowych i ich podnoszenie.

 

 

IMG_8380 (Kopiowanie)

 

 

3. Optyka

Głowa rodzica na tacy, komnata Amesa, gdzie mały staje się dużym, zjawiska optyczne na ścianie, miks dwóch twarzy, zwierciadła kuliste z tunelem wodnym.

 

IMG_8371 (Kopiowanie)

 

 

 

4. Człowiek

Ciąża człowiek a- jak wygląda dziecko w brzuchu, gdzie jest śledziona i trzustka, badanie refleksu, ile trzeba przejechać na rowerze, żeby spalić banana.

 

IMG_8392 (Kopiowanie)

 

5. Środowisko

Czy umiesz dopasować odgłos do konkretnego ptaka, jak wygląda obieg wody, początek życia (pantofelek, stułbia itd.), farmy wiatrowe i ich moc.

 

 

 

Kącik Malucha

 

 

IMG_8425 (Kopiowanie)

 

 

A gdy się nie chce uczestniczyć w wystawie, można poczekać w Parku N-T na łódce, na hamaku albo w kajucie. Książki czekają.

 

Sobotnie odwiedziny gdańskiego Edu Parku uważam za bardzo udane, śmialiśmy się i uczyliśmy przez godzinę, nie było nudy. To dobre miejsce w Gda dla dzieci, gdy pada. Polecam.