Plusy ciąży

wpis w: blog, ciąża, Pokój Dziecięcy | 0

Tak mnie dzisiaj naszło pozytywnie. Układałam skarpety w szufladzie i pomyślałam sobie, że ogólnie fajna ta moja ciąża.


1. Będzie potomek na świecie
Krew z krwi
Bo to chyba o to w życiu chodzi, żeby mieć kiedyś, na starość, do kogo buzię otworzyć. Chciałabym (moje marzenie) posiadać 3 dzieciaków i tak jak moja mama mieć z nimi świetny kontakt każdego dnia.

2. Paznokcie jak marzenie
Cera się poprawia, wytwory naskórka rosną szybciutko. Paznokcie są długie, włosy błyszczą. Od ciężarówki bije poświata szczęścia (i nie jest to wcale zasługa umiejętnie rozprowadzonego rozświetlacza).

3. Sąsiedzi zaczynają poznawać Cię na ulicy
Żeby tylko poznawać!
Zaczepiają w warzywniaku, pomagają nieść siatki, dopytują o szczegóły ciąży, opowiadają o swoich dzieciach, dotykają brzucha, a na wieść, że to chłopak ochoczo znoszą toast na ławeczce pod blokiem

4. Wszyscy się Tobą opiekują
Rodzina, przyjaciele, znajomi i obcy ludzie troszczą się o każdy aspekt życia kobiety w ciąży. Wszyscy starają się być mili i uśmiechają się na widok brzuchatej pani.

5. Czas dla siebie
To dot. tych, które siedzą na zwolnieniu. Nikt mi nie wmówi, że spacery z psem tuż po majowym deszczu nie są przyjemne!

6. Poznajesz siebie
Tak wymasowana (kremami przeciw rozstępom), zadbana (manicure, pedicure, fryzjer, makijaż) i gruntownie zbadana (co miesiąc badania) nie byłam nigdy w życiu!

7. Nie trzeba być doskonałym
Jeżeli cokolwiek nie wychodzi – zrzucasz na ciążę. Nie wyszło ciasto – ciąża, nie chce się robić obiadu – ciąża, śpisz już o 19 – ciąża. I nikt nie może się przyczepić do Ciebie, bo go myszy zjedzą (mój ulubiony przesąd)
A poważnie miło jest czuć, że nie trzeba wszystkiego robić perfekcyjnie, wystarczy dobrze/żeby było. Nie trzeba się nigdzie spieszyć, no chyba że wody już odeszły

Ekstra!