6 przydatnych gadżetów ciążowych

wpis w: blog, ciąża, Pokój Dziecięcy | 0

Pokażę Wam dzisiaj kilka pomysłów, które przetestowałam i póki co świetnie sprawdzają się w ciąży.

1. Worki próżniowe na ubrania

Nie ma nic gorszego niż uciskające pas stare spodnie albo wywijająca się do góry kusa bluzeczka (i brzuch na wierzchu).

Mój pomysł?
Schować pół szafy na pół roku do worków próżniowych.
Kupowałam je na allegro -3-4zł + przesyłka.

DSCF3700.JPG
DSCF3703.JPG

(kupowałam tu allegro.pl/ag38-worek-prozniowy-worki-prozniowe-…)

2. Coś na przebarwienia i do łagodzenia zmian

Na własnej skórze przekonałam się, że próbowanie najbardziej polecanych nowości z kwasami to w ciąży głupota (dlatego nie polecam).

Jakieś zmiany, przebarwienia się pojawiały, ale po mniej niż miesiącu zniknęły (zagoiły się), a skóra ukoiła. U mnie zadziałał tak olejek arganowy (codziennie na noc kilka kropel na skórę twarzy i szyi).

pobrane.jpg

3. Stanikowe zapięcie-przedłużka za 9 zł

Z moich doświadczeń wynika, że miseczka potrafi się powiększyć w 2 miesiące o 3 rozmiary w górę. Gdy już się uspokoi, dobrałam głęboki, zakrywający biust stanik. Spodziewam się przyrostu o ok. 10 kg w ciągu najbliższych 4 miesięcy i podpowiedziano mi, że jeżeli miseczka już się uspokoiła i nie rośnie (a może jeszcze urosnąć), to dobrym wyjściem jest tzw. „przedłużka”.

243_FUJI2.jpg

4. Pojemnik na tabletki
Witaminy dla kobiet w ciąży, kwas foliowy, magnez dodatkowo, NNKT – trochę tego dużo. A ja niestety zapominam i nie lubię brać tabletek. Z pomocą przyszło allegro i pojemniczek za 5,00zł. Raz w tygodniu napełniam go lekami, leży w widocznym miejscu i dzięki temu nie zapominam o koniecznej (w moim przypadku) suplementacji.

243_FUJI7.jpg

(kupowałam tutaj: allegro.pl/pudelko-pojemnik-na-leki-7dni-tygodni…)

5. Jak spać, żeby się wyspać

Sprawdzony sposób?
Na lewym boku, z poduszką przy brzuchu i ręką na podbrzuszu.
Przed snem melisa albo rumianek i się śpi jak suseł!
Póki co żadnych poduch nie kupowałam, jakoś tak sama się układam i działa.

6. Odzież ciążowa

Mogłabym nadal chodzić w swoich spodniach sprzed ciąży (gdyby wstawić wstawkę za kilka zł w rozporek) lub w biodrówkach, ale przy tej pogodzie (zima) nie zamierzam ryzykować choroby (bluzka  podsunie się w górę, brzuch na wierzchu) i zdecydowałam się kupić kilka par spodni ciążowych.

Padło na 3 pary rurek z bawełnianym pasem stąd: allegro.pl/spodnie-ciazowe-rurki-rozm-m-i3027533… i jedne dżinsopodobne stąd: allegro.pl/jeans-ciazowe-rozm-m-i3035826220.html.

pobrane (1).jpg
pobrane (2).jpg

Może nie jest to najbardziej modne ubranie, ale przynajmniej jest mi wygodnie i mam świadomość, że podobnie czuje się lokator.

Co jeszcze?
Zaczynają mnie pobolewać plecy i zastanawiam się nad zakupem pasa ciążowego (takiego ortopedycznego) do siedzenia przy biurku.