Pierwsze puzzle dziecka

 

Za radą logopedy wprowadziłam w życie mojego syna krótkie zabawy jedna po drugiej. Taka sesja w naszym wykonaniu (intensywna zabawa) trwa godzinę, każda z zabaw to ok. 5 minut. Jak dobrze liczycie zabaw mam w zanadrzu ponad 10. Oto niektóre z nich, te związane z łączeniem elementów.

 

Dwulatek i puzzle

Paweł długo nie przejawiał zainteresowania puzzlami, nie umiał łączyć ich właściwie, wolał klocki, wieże, auta. Aż przyszedł dzień, kiedy z radością, sam z siebie zaczął dobierać elementy. Na taką chwilę, ja, zapalona puzzlara, czekałam. Układamy!

 

 

CzuCzu

Dostępne w każdym Rossmannie. Mamy dwa rodzaje – zwierzęta i pojazdy. Opcja jeżdżąca jest bardziej doceniana.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zwierzęta są o tyle ciekawe, że można się tu uczyć kolorów, odgłosów, nazw. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Najlepsza chwila to ta, kiedy dwulatek decyduje, że już się pobawił i należy sprzątnąć, co jak widzicie zdarza mu się zrobić samodzielnie (duma mnie rozpiera!).

 

DREWNIANE UZUPEŁNIANKI

Znalazłam je na olx, zwierzęta z odgłosami dostaliśmy od mojej cioci Doroty. Paweł jest już trochę za duży na tego typu zabawy, ale bardzo je lubi, wyciąga sam, wyrzuca wszystkie elementy i układa jednocześnie wszystkie plansze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 PUZZLE BABY TREFL

Na koniec hit. Na olx do dostania za 10zł/opakowanie. Pierwsze puzzle z Trefla.od 2-5 elementów i tu zaczyna się prawdziwa radość. W odróżnieniu od książek z puzzlami (takich, gdzie elementów jest ok. 12 i są miękkie) te elementy są twarde, dziecko może je miąć w rączkach i zabawka się nie zniszczy. Widzę przepaść między tymi puzzlami, a kolejnymi, które są na rynku (tamte są delikatniejsze).  Plus dla producenta za rosnący poziom trudności, kolorystykę i różnorodną tematykę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Szukam czegoś kolejnego związanego z układaniem, dopasowywaniem elementów, ale nie 12 delikatnych puzzli w książeczce. Znacie coś takiego? Może te z Czuczu 16?